KURUMSAL

KURUMSAL


Hakkımızda

Enelko Mühendislik, sektörde edinilen 28 yıllık bilgi ve tecrübesini üretim sektörüyle buluşturabilmek, gelişen Türkiye ekonomisine ileri teknoloji içeren makineler üreterek yüksek katma değer sağlamak ve ülkemizin bu alanda dışa bağımlılığının azalmasına maksimum katkıyı sağlayabilmek amacı ile 1990 yılında kuruldu.

Kurulduğu günden bugüne, üretim sistemleri geliştirme, pvc extruder, karo makinesi, silo otomasyonu ve fabrika kurulumu başta olmak üzere alanında birçok konuda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarına çözüm ortağı oldu. Müşterilerine yüksek kalitede sistemler üreten ve zamanında teslim eden Enelko Mühendislik, teknik destek ihtiyacı duyulduğunda da bu ihtiyacı kısa zamanda karşılamaktadır.

Enelko Mühendislik, projelerinde dünya markası ürünleri kullanmayı ve üretimini uluslararası üretim standartlarını referans alarak yapmayı prensip haline getirmiş, dolayısıyla müşterilerinin, işletme maliyetlerini minimum seviyelere çekmesine büyük katkı sağlamıştır. Müşterilerine maksimum kaliteyi minimum maliyetle sağlamayı ve zamanında teslim etmeyi en büyük amaç haline getiren Enelko Mühendislik, sektörde aranan lider firma olmayı hedef belirlemiştir.

Vizyonumuz

Müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişki, yüksek ürün kalitemiz ve yenilikçi çözümlerimizle güçlendirdiğimiz marka değerimizi, kurumsallaşma yönünde atılması gereken adımları hızla atarak daha da güçlendirmek ve kısa zamanda sektörün lider firmalarından biri haline gelmek.

Misyonumuz

Uluslararası standartlara uygun, dünya markası ürünlerle üretilmiş, yüksek katma değerli projeler meydana getirip, geniş bir müşteri portföyüne sahip olmak ve sektörün dışa bağımlılığının azalmasına yardımcı olarak ülke ekonomisine maksimum katkı sağlamak.


Kalite Politikamız

– Kalite politikalarını, vizyon ve misyon doğrultusunda yönetir.

– Gelişen teknolojiye ayak uydurur, projelerini dünya markası ürünleri kullanarak ve uluslararası standartları referans alarak üretir.

– Kendisini sürekli yeniler, gelişen teknolojiye ayak uydurur ve kalite yönetim sisteminde ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri yapar.

– Maksimum kaliteyi minimum maliyetle üretir.

– Projelerini müşterilerine zamanında teslim eder.

– Proje tesliminden sonra, müşterilerinin teknik destek ihtiyaçlarına hassasiyetle ve zamanında cevap verir.

– Çalışanlarının kendilerini geliştirmelerine ve yeni sorumluluklar almalarına olanak sağlar.

– Müşterilerine ve tedarikçilerine çözüm ortağı olarak bakar ve onlarla temelde güvene dayalı bir ilişki kurar.

Yetkinlikler ve Sertifikalar

 
 
 
 

Marka Tescili