Otomasyon

Otomasyon


 

İleri teknoloji içeren, yüksek katma değerli üretim & montaj hatları ve makineleri üretmek, bu alanda rekabet gücünü artırmak ve dışa bağımlılığı azaltmak amacı ile yenilikçi ürün ve teknolojileri geliştiriyoruz ve üretiyoruz…

 


Silo Otomasyonu

Gemiyle veya kara yoluyla gelen çimento cüruf gibi maddelerin silo ve taşıt kantarları ile otomasyonunu yapmaktayız. Manuel ve tam otomatik uygulamaların yanında arıza takip yazılım desteğimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde çözümler üretip üretim ve pazarlamalarının aksamasını engellemekteyiz.

 

Endüstriyel Makinelerin Kontrol Ve Otomasyonu

İşletmenizdeki mevcut endüstriyel makinenizin ya da belli bir amaç doğrultusunda makine veya ekipmanın kontrol ve otomasyonu için sistemin belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda PLC ve HMI ekran kullanılarak süreç denetimi sağlanmaktadır. Aynı zamanda üretmekte olduğumuz makine ve ekipmanların elektrik kontrol ve otomasyonu konusunda yetkili bir servis arayışında iseniz Enelko Mühendislik ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Revizyon İşlemleri

Mevcut makinelerinizin, güncel kontrol otomasyon teknikleri kullanılarak revize edilme işlemidir. Endüstride faaliyet gösteren birçok makine ve ekipman Enelko Mühendislik tarafından revize edilebilmektedir. Mekanik açıdan yeterli olan, makine ve ekipmanlar tarafımızdan revize edilerek işletmenizin rekabet gücünü arttırır ve hızlandırır. Ekipmanlarınızdan daha fazla verim almanızı sağlar. Revizyon talepleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

 

Elektrik Panoları Üretimi

Kontrol ve otomasyona ihtiyaç duyulan her alanda, sisteme uygun üretim için, elektrik panoları mevcut mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak üretilmektedir. Uygulama yapılacak sistemin minimum maliyetli bileşenler kullanılarak kontrol ve otomasyonun sağlıklı çalışması ilk hedefimizdir.